| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Output Current | 60 mA |
| Max Supply Current | 4 mA |
| Logic Function | Latch |
| Sensing Method | Hall Effect |
| Test Condition | -40 °C to 150 °C |
| Sensing Range | 4 mT Trip, -4 mT Release |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Output Type | Open Drain |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | South Pole |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.85683
Ext.Price$1.85683
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.85683 | $1.85683 |
| 10 | $1.58467 | $15.84670 |
| 25 | $1.46529 | $36.63225 |
| 50 | $1.35491 | $67.74550 |
| 100 | $1.25285 | $125.28500 |
| 300 | $1.21247 | $363.74100 |
| 500 | $1.17341 | $586.70500 |
| 1000 | $1.13820 | $1138.20000 |
| 3000 | $1.12680 | $3380.40000 |
